Men's 200 Meters Prelims - Startlist

                                
Licensed to Delta Timing Group - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/11/2020 10:39 PM
                               NCAA Division III                               
                    2020 Indoor Track & Field Championships                    
                   JDL Fast Track  - 3/13/2020 to 3/14/2020                    
                                 Meet Program                                  
 
Event 4  Men 200 M
===============================================================================
Top 8 Advance by Time
Friday 3/13/2020 - 5:05 PM
 5 heats; top 8 times advance
 Two-section final (Rule 5-11.3b)
          CR:  21.68  3/11/2017   Juwan Petties - Jackson, Misericordia        
    Facility:  21.08  3/15/2014   Lamar Hargrove, Tiffin                       
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1                                                                      
  2                                                                      
  3  Brent Heilman                 JR Wis.-Stout            22.15        
  4  DJ Anderson                   JR Benedictine           22.04        
  5  Josh Koenecke                 JR Wis.-La Cros          22.07        
  6  Patrick Mikel                 SR Loras                 21.74        
Heat 2  Prelims
  1                                                                      
  2                                                                      
  3  Benny Jung                    JR Wis.-Oshkosh          22.16        
  4  Deven Ward                    JR John Carroll          22.05        
  5  Matthew Lighten               SO Bridgewater           21.94        
  6  Nate Dean                     SO Ohio Norther          22.09        
Heat 3  Prelims
  1                                                                      
  2                                                                      
  3  Jacob Ridenhour               JR Webster               21.97        
  4  Dan Stoll                     SR Heidelberg            22.10        
  5  Peyton Lalone                 JR Cortland St.          22.17        
  6  Dallas Wright                 JR Wartburg              22.05        
Heat 4  Prelims
  1                                                                      
  2                                                                      
  3  Tyler Hansen                  SR Springfield           22.05        
  4  JP Vaught                     FR Centre                22.11        
  5  Heronn Harrison Jr.           FR Hardin-Simmo          21.97        
  6  Alex Shadkhoo                 SO Lynchburg             22.17        
Heat 5  Prelims
  1                                                                      
  2                                                                      
  3  Josh Smith                    SO Loras                 22.01        
  4  Jim Hoesley                   SR Wis.-La Cros          22.18        
  5  Eric Douville                 SO St. Thomas (          22.06        
  6  Derrick Jackson               SO Knox                  22.12