Men's Distance Medley Finals - Startlist

                                
Licensed to Delta Timing Group - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/11/2020 10:39 PM
                               NCAA Division III                               
                    2020 Indoor Track & Field Championships                    
                   JDL Fast Track  - 3/13/2020 to 3/14/2020                    
                                 Meet Program                                  
 
Event 20  Men DMR
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 6:55 PM
 Double Waterfall (8-4)
          CR:  9:54.82  3/13/2015   Wis.-Eau Claire, Wis.-Eau Claire           
                        A Moline, W LaJeunesse, R Graham, J Thorson       
    Facility:  9:34.24  2/18/2017   Ole Miss                                   
                        Manahan, DeRay, Engels, Tobin                     
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Rowan                                               10:06.06        
     1) Nick Neville JR                 2) Vincent Delle JR               
     3) Joe Devito FR                   4) Kevin Lauer SO                 
  2  Otterbein                                           10:02.33        
     1) Hunter Moore SO                 2) Nathan Forney SR               
     3) Jacob Thompson SR               4) Chase Hampton SR               
  3  Wartburg                                            10:01.24        
     1) Matt Heinzman JR                2) Wyatt Schmidt SO               
     3) Dalton Martin SO                4) Joe Freiburger JR              
  4  Wis.-Eau Claire                                      9:58.69        
     1) Jake Petri JR                   2) Arik Skifstad SO               
     3) Dylan Lueck JR                  4) Kyler Lueck SR                 
  5  Williams                                             9:54.97        
     1) Tristan Colaizzi SR             2) Kevin LaFleche SR              
     3) Cole O'Flaherty JR              4) Aidan Ryan JR                  
  6  Wis.-Whitewater                                     10:05.33        
     1) Clinten Woerishofer SR          2) Will Kaashagen FR              
     3) Brian Kuehl JR                  4) David Fassbender JR            
  7  Amherst                                             10:01.02        
     1) Billy Massey JR                 2) Stanley Dunwell SR             
     3) Ryan Prenosil JR                4) Spencer Ferguson-Dryden SR     
  8  WPI                                                 10:01.57        
     1) Tom Hanlon SR                   2) Nate Meyer SO                  
     3) Benjamin Steeves JR             4) Brian Brooks SO                
  9  Washington U.                                        9:56.14        
     1) Jacob Ridderhoff SO             2) Greigory Dimailig SR           
     3) Arthur Santoro JR               4) Nick Matteucci SR              
 10  SUNY Geneseo                                        10:04.59        
     1) Justin Hoelzl SR                2) Nico Bellavia SO               
     3) Brendan Murphy JR               4) Ezra Ruggles FR                
 11  Tufts                                               10:00.29        
     1) Nick Delaney SO                 2) Andrii Campbell FR             
     3) Evan Ensslin FR                 4) Matt D'Anieri SR               
 12  North Central (Ill.)                                10:05.07        
     1) Nick Licari JR                  2) Michael Stanley JR             
     3) Brendon Sebastian JR            4) Gabriel Pommier JR